DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU


Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 r. Początkowo obchodzony był tylko w Europie, ale już od lat DBI przekroczył jej granice angażując państwa z całego świata.

Głównym celem DBI jest inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocja pozytywnego wykorzystywania Internetu. Ideą DBI jest podkreślanie siły współdziałania w dbaniu o cyfrowe bezpieczeństwo, zarówno na poziomie międzynarodowym, jak również lokalnym, łącząc zaangażowanie wielu instytucji, ale także rodziny, czyli najbliższego otoczenia dziecka.

DBI 2020 odbywa się pod hasłem „Dzień Bezpiecznego Internetu: Działajmy razem!”.

W dniach 17 – 21 luty w naszej szkole obchodziliśmy Tydzień Bezpiecznego Internetu. Podczas zajęć informatyki każda klasa realizowała zadania tworząc Dekalog Bezpiecznego Internetu, który zawisł w każdej sali. Młodzież z ochotą włączyła się w działania intensywnie pracując w grupach. Zajęcia zakończyliśmy oglądając scenkę rodzajową zatytułowaną „Internet bez hejtu”.


GALERIA:


red: A. ANDRZEJCZAK

Copyright © Zespół Szkół w Szydłowie 2013

Zespół Szkół im. Janusza Korczaka
w Szydłowie
64-930 Szydłowo
tel,: (67) 216 11 29

Created by: