JAK SKUTECZNIE MOBILIZOWAĆ SIĘ DO NAUKI W DOMU?


PLANUJ ! Wstawaj codziennie o tej samej porze. Rytm dnia pomaga się dobrze zorganizować. Wypracuj schemat działania- pobudka, śniadanie np. o godz. 8:00, od 9:00 do 10:00 nauka (wykonywanie zadań) np. z j. polskiego, od 10:15 do 11:00 z matematyki, 11:00-12:00 przerwa – odpoczynek, drugie śniadanie itd.

 ZAPISUJ ! Skorzystaj z planera dnia / tygodnia. Wypisz przedmioty, których będziesz się uczyć danego dnia oraz czas, jaki na to przeznaczasz.

 PRZYGOTUJ SIĘ ! Zadbaj o porządek na biurku, usuń przedmioty, które Cię rozpraszają i przewietrz pokój. Wyłącz komórkę i telewizor.

 RÓB PRZERWY ! Gdy poczujesz zmęczenie lub dekoncentrację, zrób krótką przerwę, wstań, pogimnastykuj się, zaczerpnij świeżego powietrza. Unikaj korzystania z telefonu w trakcie przerwy – to wciąga i ciężko będzie Ci wrócić do nauki.

 ZDROWO SIĘ ODŻYWIAJ ! Pij dużo wody (mózg to lubi), jedz regularnie i często. Pamiętaj o zdrowych przekąskach (warzywa, owoce). Unikaj słodyczy i słodkich napojów.

 NIE PANIKUJ ! Sytuacja jest wyjątkowa, trudna i niecodzienna, ale postaraj się zachować spokój. Jesteś w domu właśnie po to, abyś mógł czuć się bezpiecznie. Wbrew pozorom bardzo wiele zależy od Ciebie:

 nie oglądaj programów informacyjnych zbyt często – postaraj się selekcjonować informacje,

 zostań w domu i ogranicz kontakty z innymi osobami, swoją troskę i zainteresowanie możesz okazać dzwoniąc lub pisząc do kolegów i dziadków,

 dbaj o siebie, często myj ręce, wietrz swój pokój,

 zrób coś, co Cię relaksuje np. namaluj ciekawy obrazek.

 PAMIĘTAJ ! Nie jesteś sam ! Jesteśmy w kontakcie i zawsze możesz do mnie napisać – w każdej sprawie.


GALERIA:


red: M. BARAŃSKA

Copyright © Zespół Szkół w Szydłowie 2013

Zespół Szkół im. Janusza Korczaka
w Szydłowie
64-930 Szydłowo
tel,: (67) 216 11 29

Created by: