MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ ZIEMI


22 kwietnia obchodziliśmy w naszym szkole Międzynarodowy Dzień Ziemi. To święto ma przypominać nam wszystkim jak ważna jest troska o środowisko naturalne. Co roku program i tematykę obchodów Dnia Ziemi kształtują ważne i bieżące tematy dotyczące ekologii i środowiska.

W tym roku z racji światowej pandemii koronawirusa, obchody przeniosły się całkowicie do świata online.

Nasi uczniowie przypomnieli sobie o wszystkich zasadach, dzięki którym nasza planeta „odzyskuje zdrowie”, że każdy z nas może dbać o nasze środowisko oraz zapobiegać jego zanieczyszczeniu poprzez własną postawę.

Całość poprzedzona została poprzedzona obejrzeniem materiałów edukacyjnych, filmów w interaktywnej formie.

Również klasy młodsze podczas zdalnego nauczania obchodziły to święto. Dla podkreślenia jak ważny jest to dzień, uczniowie klasy IIa wykonali plakaty „Dbamy o naszą Ziemię”.

Obchody skłoniły uczniów do refleksji nad przyrodą i jej losem.

Z okazji Światowego Dnia Ziemi uczniowie klas 1b, 1c, 2a i 3b Szkoły Podstawowej w ramach edukacji plastycznej wykonali plakaty „Żyj z przyrodą w zgodzie”. Następnie ich prace zostały wywieszone w oknach i domów, by sąsiadom i mieszkańcom ich miejscowości zwrócić uwagę na ochronę naszej planety – Ziemi. Wszystkie prace były ciekawe i estetycznie wykonane. Za cierpliwość, systematyczność i wytrwałość oraz przesyłanie zdjęć wykonanych prac wszystkim rodzicom serdecznie dziękuję. Wspólnie obejrzeli również przepiękny film przyrodniczy pt.”Kraina tysiąca bocianów”

https://tiny.pl/7g7rm  
GALERIA:


red: M. BARAŃSKA, B. SADKOWSKA, M. MAHLKE

Copyright © Zespół Szkół w Szydłowie 2013

Zespół Szkół im. Janusza Korczaka
w Szydłowie
64-930 Szydłowo
tel,: (67) 216 11 29

Created by: