MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ MUZYKI


Od 1975 roku, zawsze 1 października, obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Muzyki. W naszej szkole ten dzień obchodziliśmy 3 października. Celem obchodów Międzynarodowego Dnia Muzyki jest pokazanie, jaka muzyka jest wyjątkowa i jakie dobro w sobie kryje, oraz promowanie muzyków. Wszystkie imprezy poczynając od klas najmłodszych staramy się łączyć z promocją czytelnictwa. I tak było tym razem.

 

Uczniowie starszych klas pod kierunkiem p. Anety Kalczyńskiej i p. Marka Świderskiego zaprosili najmłodszych uczniów w świat muzyki i poezji. Zaczęliśmy od przeczytania wiersza, Wandy Chotomskiej Preludium deszczowe, do utworu Fryderyka Chopina Preludium Des-dur "Deszczowe". Następnie uczeń VIII klasy, Kamil Kiełkowski, zagrał utwory wybitnych muzyków na klawiszach, a uczennica klasy VI, Matylda Jodda, na akordeonie.

 

Międzynarodowy Dzień Muzyki jest zaproszeniem wszystkich osób słuchających i uprawiających muzykę do wspólnego uczestnictwa i tworzenia obrazu muzyki. Ustanowiony z inicjatywy Yehudiego Menuhina, wybitnego skrzypka i dyrygenta, który wtedy był prezydentem Światowej Rady Muzyki przy UNESCO.
GALERIA:


red: A. KALCZYŃSKA

Copyright © Zespół Szkół w Szydłowie 2013

Zespół Szkół im. Janusza Korczaka
w Szydłowie
64-930 Szydłowo
tel,: (67) 216 11 29

Created by: