OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ WALKI Z DEPRESJĄ


Dnia 23 lutego obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Walki z Depresją. Celem tego dnia jest upowszechnianie wiedzy na temat depresji i zachęcenie chorych do leczenia.

W związku z tym postanowiłyśmy zwrócić uwagę na ten problem oraz przybliżyć uczniom treści z zakresu zdrowia psychicznego oraz zwiększyć świadomość młodych ludzi na temat depresji.

Psycholog szkolny, p. Liliana Szymańska, poprowadziła zajęcia w klasach VII i VIII. Pedagog szkolny, p. Marta Barańska, przeprowadziła zajęcia w klasach VI.

Została przygotowana również gazetka informująca o objawach depresji oraz sposobach pomocy choremu na depresję. Chcemy aby w sytuacjach kryzysowych młodzi ludzie oraz ich rodzice pamiętali, że mogą również liczyć na wsparcie psychologiczno-pedagogiczne w szkole.

Z roku na rok zwiększa się zachorowalność dzieci i młodzieży na depresję. Dlatego tak ważna jest świadomość jak przeciwdziałać chorobie i jak wspierać osoby chore. Zachęcamy WSZYSTKICH rodziców (również dzieci młodszych) do zapoznania się z materiałami dostępnymi na stronie https://forumprzeciwdepresji.pl/.


GALERIA:


red: M. BARAŃSKA

Copyright © Zespół Szkół w Szydłowie 2013

Zespół Szkół im. Janusza Korczaka
w Szydłowie
64-930 Szydłowo
tel,: (67) 216 11 29

Created by: