IX ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA


4 października 2019r. obchodziliśmy w naszej szkole IX Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Jest to międzynarodowa akcja, w którą zaangażowało się wiele szkół. W tym dniu ludzie z całego świata uświadamiają innym iż znajomość tabliczki mnożenia jest niezbędna w życiu codziennym, udowadniają, że można uczyć się jej z przyjemnością, a jej znajomość owocuje.

Tego dnia nasi uczniowie grali w skakankę matematyczną, układali domino tabliczkowe, a starsi rozwiązywali zadania, zagadki i łamigłówki tabliczkowe, następnie wyników odszukiwali na specjalnych kartach z kodami QR. We wszystkich klasach tego dnia przeprowadziliśmy egzamin z tabliczki mnożenia wykorzystując technologię informacyjną i karty plicker. Uczniowie mieli okazje odświeżyć sobie niezbędną wiedzę, dzięki plakatom zamieszczonym na terenie szkoły. Propagowaliśmy zasadność uczenia się tabliczki mnożenia, a także matematyki.

W tym roku poszerzyliśmy troszkę teren działania naszej akcji odwiedzając tutejszy Urząd Gminy. Serdecznie dziękujemy Panu Wójtowi Tobiaszowi Wiesiołek za umożliwienie propagowania tak wspaniałego przedsięwzięcia, natomiast wszystkim Paniom dziękujemy za udział w naszej zabawie. Cieszy fakt, że zdecydowana większość przeegzaminowanych osób wykazała się bardzo dobrą znajomością tabliczki mnożenia. Akcja spotkała się z bardzo miłym odzewem osób dorosłych.

Obchody Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia wzbudziły w uczniach wiele pozytywnych emocji, wspólna zabawa zachęciła ich do dalszej nauki, a matematyczne święto na długo zostanie w ich pamięci. Gratulujemy wszystkim „Ekspertom Tabliczki Mnożenia”, dziękujemy uczniom, którzy włączyli się w organizację tego dnia!

Tegoroczne odchody Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia możemy uznać za bardzo udane.
GALERIA:


red: A. ANDRZEJCZAK, M. BARTOSIŃSKA

Copyright © Zespół Szkół w Szydłowie 2013

Zespół Szkół im. Janusza Korczaka
w Szydłowie
64-930 Szydłowo
tel,: (67) 216 11 29

Created by: